Zwiedzanie

Drodzy Pielgrzymi i Turyści

NA ZWIEDZANIE PROSZĘ UMAWIAĆ SIĘ WYŁĄCZNIE Z PRZEWODNIKAMI

Uprzejmie informujemy, że nasz kościół nie jest muzeum ale świątynią katolicką. Prosimy przy okazji zwiedzania nie zapominać, że dla nas  katolików jest to miejsce kultu i spotkania wiernych z Bogiem. Uszanujcie to Państwo poprzez właściwe zachowanie i strój.

Prosimy również o powstrzymanie się od zwiedzania w czasie trwania nabożeństw.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób nasza świątynia jest ciekawym obiektem historycznym  i architektonicznym

staramy się więc Państwu umożliwić, w miarę naszych możliwości,  jej zwiedzanie.

Nasz przewodnik jest wolontariuszem, pracującym na co dzień zawodowo, często również poza Lubomierzem.

Planując zwiedzanie kościoła proszę wziąć to pod uwagę i umówić się z pewnym wyprzedzeniem.

ZWIEDZANIE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH prosimy uzgadniać telefonicznie  z miejscowym przewodnikiem

P. Zbigniew tel. 781-97-65-49

P. Krzysztof tel. 665-830-437

OSOBY INDYWIDUALNE pragnące zwiedzić: kościół krużganki, „kaplicę mniszek”  z przewodnikiem zapraszamy w każdą sobotę (poza uroczystościami kościelnymi) na godz. 10:00

Kościół jest otwierany pół godziny przed Mszami i nabożeństwami.

Msze św. w dni powszednie 17:00 i 17:30

Msze św. w niedziele 08:00 i 12:30.

Harmonogram  Mszy w święta i uroczystości proszę sprawdzać w ogłoszeniach parafialnych.

W naszym kościele możecie Państwo podziwiać:

1. ogólnodostępne

-barokowy wystrój świątyni (freski, obrazy rzeźby, barokowe konfesjonały i ławki…)

Przy głównych elementach wyposażenia świątyni oraz na zewnątrz umieszczono łącznie 18 kodów QR, które pozwolą Państwu samodzielnie zwiedzić ogólnodostępną część kościoła.

2. wyłącznie pod opieką przewodnika (ze względu na bezpieczeństwo turystów jak  i eksponatów)

-pozostałości świątyni gotyckiej(m. in. zakrystię)

-„Chór Mniszek” z dwoma przeszklonymi sarkofagami

-salę z ponad 100 szatami liturgicznymi oraz chorągwiami procesyjnymi

-wystawę sprzętów liturgicznych

-krużganki

-Kaplicę z relikwiami(największy w Polsce zbiór relikwii 1 stopnia)

Krypty znajdujące się w podziemiach świątyni ze względów bezpieczeństwa i szacunku dla ciał zmarłych sióstr tam złożonych nie są przeznaczone do zwiedzania.

Ich  heisse  Karol  Łapanowski

ich  interessiere  mich  sehr  geschichte  meine  Heimatstadt  Lubomierz/Liebenthal

ich  sammle  alte  ansichtskarten  aus  stadt  und ehemal. Kloster Liebenthal

mein  e-mail  : karol.liebenthal@interia.eu