Strona główna   Ogłoszenia i intencje   Liturgia   Kancelaria   Nasza Parafia   Kościoły   Zwiedzanie   Cmentarze  Archiwum   Kontakt

1.PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
W niedzielę:

- Lubomierz: 8:00, 12:30
- Oleszna Podgórska: 9:30
- Popielówek: 11:00

W dni powszednie Lubomierz:

poniedziałek - sobota godz. 17:00

2. NABOŻEŃSTWA W OKRESACH LITURGICZNYCH:
- Adwent: Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17:00
- Wielki Post: Droga Krzyżowa w każdy piątek 16:30, Gorzkie żale - niedziela 16:00

- Okres zwykły:

- Nabożeństwa majowe i czerwcowe od poniedziałku do soboty godz. 16:45, w niedzielę godz. 12:15.
- Nabożeństwa Różańcowe w październiku od poniedziałku do soboty godz. 16:45, w niedzielę o godz. 17:30.
- Nabożeństwa fatimskie od maja do października każdego 13 dnia miesiąca o godz. 18:00.
- Nabożeństwa wypominkowe według podanego porządku w dni powszednie o godz. 17:00.

Przez cały rok:

- Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi - pierwsza sobota miesiąca, godzinę przed Mszą świętą wieczorną (16:00)

ADORACJE EUCHARYSTYCZNE:

- W czasie Wielkiego Postu tylko w czwartek o 16:00
- Pierwszy czwartek miesiąca godzinę przed wieczorną Msza św.
- Pierwszy piątek miesiąca godz. 16:00.

4. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:
Od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą św.

5.KANCELARIA PARAFIALNA od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 do 17:30 oraz w poniedziałki i piątki dodatkowo od godz. 11:00 do 12:00. pod numerem tel.: 609 769 549

6.GRUPY PARAFIALNE:

- Odnowa w Duchu Świętym w czartki po Mszy wieczornej

Parafia Rzymskokatolicka św. Maternusa B.M.
w Lubomierzu
Pl. Kościelny 1,
59-623 LUBOMIERZ

parafialubomierz@gmail.com

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy O/Lubomierz
12-8384-1022-0000-0345-2000-0001

Parafia Borek Wielkopolski

FOTO GALERIA

Kancelaria

KANCELARIA PARAFIALNA w naszej parafii jest przede wszystkim okazją do spotkania wiernych z kapłanem.

KANCELARIA PARAFIALNA zostanie przeniesiona, czasowo, do Jeleniej Góry. Wszelkie sprawy dotyczące wydawania: metryk i zaświadczeń można będzie załatwić pod numerem telefonu 609-769-549. Dokumenty będą wysyłane do wskazanej parafii, dla której takie zaświadczenie czy metryka mają być wystawione. Nie ma, ze względu na ochronę danych, możliwości przesyłania takich dokumentów na prywatne adresy. Numer został uruchomiony wyłącznie dla Lubomierza, nie będzie więc potrzeby tłumaczenia się.

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 do 17:30 oraz w poniedziałki i piątki dodatkowo od godz. 11:00 do 12:00. Pod tym numerem, w podanych godzinach można również zostawić wszelkie informacje dla księży oraz zgłosić pogrzeb.

W związku z wprowadzeniem rozporządzenia RODO dokumenty wydawane są

wyłącznie osobom, których dane  przechowywane są w archiwach kancelarii

parafialnej lub opiekunom prawnym(w przypadku osób niepełnoletnich).

Istnieje również możliwość przesłania dokumentów do konkretnej parafii.

WYKAZ DOKUMENTÓW POTRZEBNYCH DO SAKRAMENTÓW ŚWIĘTYCH I DO KATOLICKIEGO POGRZEBU

1. CHRZEST

• akt urodzenia dziecka,
  • dane o rodzicach i chrzestnych,
  • zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary
  • zezwolenie na chrzest jeśli odbywa się poza parafią zamieszkania rodziców dziecka

A. Chrzestni:
Według kanonu 874 paragraf 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, by móc być dopuszczonym do przyjęcia zadania chrzestnego, należy:

* być wyznaczonym przez rodziców dziecka;
* posiadać wymagane do tego kwalifikacje oraz intencję pełnienia tego zadania;
* mieć ukończony szesnasty rok życia, być katolikiem, po I Komunii św., bierzmowanym, prowadzić życie zgodne z wiarą i odpowiadające tej ważnej funkcji;
* nie być ojcem ani matką przyjmującego chrzest;
* być wolnym od jakichkolwiek kar kościelnych, zgodnie z prawem wymierzonych czy deklarowanych.

Instrukcja Duszpasterska Episkopatu Polski z 1995 roku dodaje:

* ukończony 15 rok życia;
* być katolikami wyznającymi swą wiarę życiem zgodnym z nauką Kościoła - nie wolno więc dopuszczać do pełnienia funkcji chrzestnego np. osób żyjących w związku niesakramentalnym czy młodzieży, która nie uczęszcza na katechizację.

Chrzestnym może być również wierny Kościoła prawosławnego, jeżeli:

* życzą sobie tego rodzice dziecka dla uzasadnionych powodów;
* jest zapewnione wychowanie dziecka w wierze katolickiej;
* pierwszym chrzestnym jest katolik;
* ukończył 15 lat, został ochrzczony w Kościele prawosławnym, którego wiarę wyznaje.

B. Świadek chrztu:

Mogą nimi być chrześcijanie innych wspólnot odłączonych, wyznających wiarę wspólnoty, w której zostali ochrzczeni. Warunki powołania świadka chrztu są takie, jak przy dopuszczeniu chrzestnych z Kościoła prawosławnego. Świadek chrztu może jedynie, w razie potrzeby, zaświadczyć, że chrzest rzeczywiście się odbył. Przy takim rozumieniu zadania świadków chrztu wydaje się możliwe, by w sytuacjach wyjątkowych były powoływane do tej funkcji osoby, które np. żyją w związkach niesakramentalnych, zerwały w jakikolwiek sposób swoją więź z Kościołem, mimo że były ochrzczone, a nawet nieochrzczone deklarujące się jako ateiści.

2. BIERZMOWANIE

• świadectwo chrztu,
  • poświadczenie o uczestnictwie w katechezie szkolnej i przygotowaniu do tego sakramentu według obowiązujących zasad
  • w przypadku osób dorosłych ? świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej i bezpośredniego przygotowania do tego sakramentu.

3. I KOMUNIA

• świadectwo chrztu dziecka,
  • pozwolenie na I Komunię poza parafią zamieszkania jeśli dziecko jest z poza parafii.

4. SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

• aktualne, tj. do 6 miesięcy wstecz, świadectwa chrztu,
  • dowody osobiste,
  • ostatnie świadectwo katechizacji,