Strona główna   Ogłoszenia i intencje   Liturgia   Kancelaria   Nasza Parafia   Kościoły   Zwiedzanie   Cmentarze  Archiwum   Kontakt

1.PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
W niedzielę:

- Lubomierz: 8:00, 12:30
- Oleszna Podgórska: 9:30
- Popielówek: 11:00

W dni powszednie Lubomierz:

poniedziałek - sobota godz. 17:00

2. NABOŻEŃSTWA W OKRESACH LITURGICZNYCH:
- Adwent: Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17:00
- Wielki Post: Droga Krzyżowa w każdy piątek 16:30, Gorzkie żale - niedziela 16:00

- Okres zwykły:

- Nabożeństwa majowe i czerwcowe od poniedziałku do soboty godz. 16:45, w niedzielę godz. 12:15.
- Nabożeństwa Różańcowe w październiku od poniedziałku do soboty godz. 16:45, w niedzielę o godz. 17:30.
- Nabożeństwa fatimskie od maja do października każdego 13 dnia miesiąca o godz. 18:00.
- Nabożeństwa wypominkowe według podanego porządku w dni powszednie o godz. 17:00.

Przez cały rok:

- Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi - pierwsza sobota miesiąca, godzinę przed Mszą świętą wieczorną (16:00)

ADORACJE EUCHARYSTYCZNE:

- W czasie Wielkiego Postu tylko w czwartek o 16:00
- Pierwszy czwartek miesiąca godzinę przed wieczorną Msza św.
- Pierwszy piątek miesiąca godz. 16:00.

4. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:
Od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą św.

5.KANCELARIA PARAFIALNA od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 do 17:30 oraz w poniedziałki i piątki dodatkowo od godz. 11:00 do 12:00. pod numerem tel.: 609 769 549

6.GRUPY PARAFIALNE:

- Odnowa w Duchu Świętym w czartki po Mszy wieczornej

Parafia Rzymskokatolicka św. Maternusa B.M.
w Lubomierzu
Pl. Kościelny 1,
59-623 LUBOMIERZ

parafialubomierz@gmail.com

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy O/Lubomierz
12-8384-1022-0000-0345-2000-0001

Parafia Borek Wielkopolski

FOTO GALERIA

Zwiedzanie Kościołów

Trwają prace konserwatorskie w gotyckiej części kościoła,

która na czas remontu zostaje wyłączona ze zwiedzania

Drodzy Turyści

NA ZWIEDZANIE PROSZĘ UMAWIAĆ SIĘ WYŁĄCZNIE Z PRZEWODNIKAMI

Uprzejmie informujemy, że nasz kościół nie jest muzeum ale świątynią katolicką. Prosimy przy okazji zwiedzania nie zapominać, że dla nas  katolików jest to miejsce kultu i spotkania wiernych z Bogiem. Uszanujcie to Państwo poprzez właściwe zachowanie i strój.

Prosimy również o powstrzymanie się od zwiedzania w czasie trwania nabożeństw.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób nasza świątynia jest ciekawym obiektem historycznym  i architektonicznym

staramy się więc Państwu umożliwić, w miarę naszych możliwości,  jej zwiedzanie.

Nasz przewodnik jest wolontariuszem, pracującym na co dzień zawodowo, często również poza Lubomierzem.

Planując zwiedzanie kościoła proszę wziąć to pod uwagę i umówić się z pewnym wyprzedzeniem.

ZWIEDZANIE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH prosimy uzgadniać telefonicznie  z miejscowym przewodnikiem

P. Zbigniew tel. 781-97-65-49

OSOBY INDYWIDUALNE pragnące zwiedzić: kościół krużganki, "kaplicę mniszek''  z przewodnikiem zapraszamy w każdą sobotę (poza uroczystościami kościelnymi) na godz. 10:00

Kościół jest otwierany pół godziny przed Mszami i nabożeństwami.

Msze św. w dni powszednie 17:30 i 18:00

Msze w niedziele 08:00,  12:30,  18:00, oraz o 11:00 w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

Harmonogram  Mszy w święta i uroczystości proszę sprawdzać w ogłoszeniach parafialnych.

W naszym kościele możecie Państwo podziwiać:

1. ogólnodostępne

-barokowy wystrój świątyni (freski, obrazy rzeźby, barokowe konfesjonały i ławki...)

Przy głównych elementach wyposażenia świątyni  oraz na zewnątrz umieszczono łącznie 18 kodów QR, które pozwolą Państwu samodzielnie zwiedzić ogólnodostępną  część kościoła.

2. wyłącznie pod opieką przewodnika (ze względu na bezpieczeństwo turystów jak  i eksponatów)

-pozostałości świątyni gotyckiej(m. in. zakrystię)

-"Chór Mniszek" z dwoma przeszklonymi sarkofagami

-salę z ponad 100 szatami liturgicznymi oraz chorągwiami procesyjnymi

-wystawę sprzętów liturgicznych

-krużganki

-Kaplicę z relikwiami(największy w Polsce zbiór relikwii 1 stopnia)

Krypty znajdujące się w podziemiach świątyni ze względów bezpieczeństwa i szacunku dla ciał zmarłych sióstr tam złożonych nie są przeznaczone do zwiedzania.

Ich  heisse  Karol  Łapanowski

ich  interessiere  mich  sehr  geschichte  meine  Heimatstadt  Lubomierz   /  Liebenthal

ich  sammle  alte  ansichtskarten  aus  stadt  und ehemal. Kloster Liebenthal

mein  e-mail  : karol.liebenthal@interia.eu